Jesteś w trakcie remontu swojego mieszkania? To doskonała okazja do tego, by zadbać o jeden z najważniejszych elementów każdego domu, czyli podłogę w salonie. Materiał, z którego zostanie ona wykonana jest nie bez znaczenia, bo najczęściej podczas wykonywania kolejnych remontów istotną rolę gra dopasowywanie go do wyglądu salonu. Ważny jest także wybór odpowiednio trwałego materiału, ponieważ to właśnie salon stanowi najczęściej odwiedzane pomieszczenie w całym domu. Co więc warto rozważyć?

Uniwersalna deska podłogowa

Niektórym osobom wydaje się, że panele są w stanie przetrwać wszystko. Oczywiście, zakup drogich paneli od najlepszych producentów gwarantuje wieloletnie użytkowanie bez ryzyka namoknięcia, czy powstania nieestetycznych otwarć. Dla tych, którzy jednak nie wyobrażają sobie wydatku rzędu kilku tysięcy złotych proponuje się wykonanie podłogi z drewnianych desek. Ich naturalny wygląd dodatkowo podkreślony zostaje dzięki bezbarwnej substancji chroniącej, stanowiącej jednocześnie gwarancję wieloletniego użytkowania bez obaw o uszkodzenia. Deski podłogowe wpisują się zarówno w nowoczesne, jak i tradycyjne wnętrza.

Płytki podłogowe marzeń

Jednym z bardziej uniwersalnych rozwiązań są także płytki podłogowe, które są łatwe w czyszczeniu, a przede wszystkim odporne na powstawanie zarysowań. Zastosowanie płytek w salonie stwarza wrażenie czystości, a dodatkowo pozwala na łatwe sprzątanie. Najlepiej, by miały one jasny kolor, który swobodnie zestawiany może być z każdym rodzajem mebli.