Mówi się, że łazienka jest królestwem kobiet, bo to w końcu one spędzają w tych pomieszczeniach najwięcej czasu na poprawie swojego wyglądu i pielęgnacji ciała. Nie ma co się więc dziwić, że to właśnie te pomieszczenia są najczęściej najbardziej dopracowanymi wnętrzami mieszkania. Niektórzy z właścicieli domów posuwają się nieco dalej, chcąc tworzyć swoje łazienki w konkretnych stylach. Warto jednak zacząć od początku, czyli stworzenia przytulnej łazienki z elementami nowoczesności. Jak tego dokonać?

Dodatki mają znaczenie

Wydawać by się mogło, że w przypadku łazienki dekoratorzy wnętrz nie mają dużego pola manewru. Nic bardziej mylnego! By stworzyć nowoczesne i przytulne wnętrze wystarczy zadbać o detale, które komponować będą się z ogólnym wystrojem łazienki. Mowa o eleganckich dywanikach, niespotykanych akcesoriach, czy wyjątkowych meblach łazienkowych. Ważne jest, by wszystkie elementy współgrały ze sobą, tworząc spójną całość. O nowoczesności pomieszczenia mogą świadczyć metalowe elementy wykończeniowe, a poczucie komfortu zapewniane jest przez miękkie dywaniki, czy równo ułożone ręczniki.

Wszystko zależy od wolnej powierzchni

Te osoby, których mieszkania wyposażone są w duże powierzchnie łazienkowe mogą mówić o dużym szczęściu. Duża łazienka jest bowiem dużym polem do manewru dla dekoratorów. W tym przypadku bardzo ważne są także takie elementy, jak prysznic, toaleta oraz zlew. Warto postawić na szkło i metal, które dzięki swojej ponadczasowości zawsze będą uchodzić za nowoczesne.