Pojawienie się nowego członka rodziny to niewątpliwa radość. W miarę wzrostu pociechy pojawia się jednak problem urządzenia jej idealnego pokoju. Nie każda rodzina dysponuje bowiem odpowiednim metrażem mieszkania, by wydzielić dziecku odpowiednią przestrzeń do funkcjonowania. Często na długo przed remontem określić trzeba konkretny projekt, który realizowany będzie w mieszkaniu pod kątem stworzenia pokoju dziecięcego. Co zrobić, gdy metraż przeznaczony dla pociechy nie daje dużych możliwości wystroju wnętrza?

Zabawa, odpoczynek, przestrzeń 

Pomieszczenie warto projektować, dzieląc je na niewielkie strefy. Ważne jest, by dziecko miało gdzie spać, uczyć się i odpoczywać. Choć wydaje się to niemożliwe, nawet na kilku metrach kwadratowych zrobić można spektakularny wystrój! Producenci mebli proponują wygodne łóżka z antresolą wraz z wbudowanym biurkiem. Dzięki temu można oszczędzić dużą część powierzchni podłogi, gdzie na miękkich pufach stworzona zostanie przestrzeń do zabawy i odpoczynku. Ważnym wariantem są także ściany. To właśnie na nich zawiesić można tablice korkowe, lustra, czy obrazy, które optycznie powiększą przestrzeń w pomieszczeniu.

Zainspiruj się!

Ci, którym wydaje się niemożliwe, by w ich domu stworzyć pokój dla dziecka powinni poszukać inspiracji w sieci. To właśnie Internet sprawić może, że zmienią oni swoje nastawienie. Popularne sklepy z meblami, czy dekoratorzy wnętrz często dzielą się bowiem swoimi koncepcjami na wystrój pomieszczeń, także urządzenie pokoju dziecięcego. Dzięki temu remont mieszkania i zakup mebli nie wydaje się tak straszny.