Kilkusetmetrowy dom, a może niewielkie mieszkanie? Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz okna grają istotną rolę w każdym pomieszczeniu. W końcu to przez nie do wnętrza domu trafia światło, dając zupełnie inny wyraz poszczególnym pokojom. Bardzo ważne więc staje się także ich odpowiednie przystrojenie, które istotnie wpływa na ostateczny wyraz pomieszczeń. Na co zdecydować się w przypadku dużych pokojów, a co zrobić, gdy okna to jedynie niewielkie otwory na zewnątrz?

Zasłony, a może firany?

Niegdyś gospodynie nie wyobrażały sobie okien bez założonych na nie firan. Obecnie te coraz częściej zastępowane są wymyślnymi zasłonami i roletami. Tym, co króluje w wystroju wnętrz w ostatnim czasie są okna całkowicie pozbawione zasłon i firan, a osłonięte przed zainteresowanym wzrokiem sąsiadów jedynie modną roletą. Niezależnie od wielkości okna na rynku dostępne są przygotowywane na wymiar rolety plisowane, które pozwalają na swobodne rozciąganie zarówno od dołu, jak i od góry okna.

Nie zapomnij o parapetach!

Przygotowując wystrój okna nie wolno zapominać o parapetach. Jest to idealne miejsce do postawienia kwiatów, które zyskają dzięki temu wygodny dostęp do światła. Warto pamiętać jednak, by nie zastawiać kwiatami tych parapetów, które przez niemal cały dzień wystawione są na promienie słoneczne. Zbyt duża ilość światła może bowiem negatywnie wpłynąć na ich zdrowie. Jeśli nie jesteś fanką kwiatów postaw na ulubione figurki, lusterka lub ramki ze zdjęciami- są one ponadczasową ozdobą okien.