Przygotowywanie mieszkania do wprowadzenia się oraz wymyślanie nowej koncepcji wykorzystywanego dotychczas wnętrza to ciężki orzech do zgryzienia. Szczególnie wtedy, gdy osiągnięty efekt ma nawiązywać do nowoczesnych pomieszczeń. Wykonanie modernistycznego wnętrza za pomocą niewielkiego budżetu jest najbardziej pożądaną opcją i co najważniejsze- jest to możliwe. Warto jednak wiedzieć, że w tym przypadku liczy się każdy szczegół, także oświetlenie. Jak zadbać, by miało ono nowoczesny charakter?

Zastąp abażury szkłem

Tym, co kojarzy się z nowoczesnością jest przede wszystkim prostota, a osiągnąć ją można dzięki metalowi i szkłu. W szczególności drugi materiał okazuje się być przydatny podczas dbania o oświetlenie domu, ponieważ zastąpienie tradycyjnego abażura lampki nocnej szklaną osłoną automatycznie daje nowy charakter wnętrzu. Podobnie jest z wiszącymi żyrandolami, czy lampami podłogowymi- zarówno salon, jak i sypialnia dzięki szkłu mają nowy wyraz bez poniesienia dużych kosztów.

Ukryte oświetlenie kuchenne

Warto pamiętać, że nowocześnie urządzone mieszkanie to nie tylko salon i sypialnia. W przypadku kuchni bardzo nowocześnie wyglądają wszelkie instalacje oświetleniowe wmontowane w meble. W tym przypadku także nie trzeba wydawać kroci- odpowiednio przygotowane otwory w meblach lub podklejenie listwy świateł LED pod blatem automatycznie pozwala cieszyć się nowoczesnym wyglądem kuchni. Tym bardziej, że oświetlenie w całości można wykonać samodzielnie za pomocą zakupionych w sklepach elementów, których koszt nie przekroczy kilkudziesięciu złotych.