Surowe wystroje wnętrz to inspiracja kulturą skandynawską. To właśnie z krajami, takimi jak Norwegia, czy Szwecja kojarzą się nowoczesne wnętrza, które urządzone są w minimalistycznym stylu. Duży wpływ tamtejszej kultury sprawił, że wystrój industrialny na stałe zagościł w domach mieszkańców naszego kraju. W sklepach z meblami oraz dekoracjami znaleźć można szeroki wybór artykułów, które pomogą osiągnąć wnętrze niemal wyjęte z magazynu o projektowaniu pomieszczeń. W jaki sposób stworzyć w swoim domu pokój w stylu industrialnym?

Szczegóły, które tworzą styl

Dla osób, które zafascynowały się stylem industrialnym i chcą przenieść go do swojego domu mamy dobrą wiadomość: jego stworzenie nie wymaga dużego wkładu finansowego. Najprostsze pomieszczenie w tym stylu można urządzić już nawet za 200 złotych, wykorzystując dotychczasowe meble. Tradycyjny regał warto zamienić na regał magazynowy z metalowym wykończeniem. Żyrandol można kupić już za kilkadziesiąt złotych na aukcjach internetowych- może być to prosta żarówka z metalową oprawą lub wykorzystywane niegdyś w fabrykach lampy magazynowe.

Prostota i nowoczesność

Nie wolno zapominać o ważnych szczegółach. Styl industrialny to przede wszystkim spójność kolorów i prostota. Warto więc zainwestować w szare lub białe koce, jednolite pościele, czy proste dywany o bardzo krótkim włosiu. Dodatkowo w sklepach stacjonarnych znaleźć można dziesiątki innych artykułów, takich jak metalowe lampy stojące, butelki w kształcie żarówek, czy czarne ramy na zdjęcia, które dodatkowo wpiszą się w industrialne wnętrze.