Wystrój domu jest ważnym elementem nie tylko dla kobiet. Często to także mężczyznom zależy, by pomieszczenia, do których codziennie wracają cechowały się odpowiednim charakterem. Właśnie przez to poszukują oni idealnego stylu dla siebie, który spójnie połączy meble, ściany i podłogi w całość. Dużą inspiracją w tym zakresie jest Internet, gdzie znaleźć można gotowe wzory pomieszczeń zaprojektowanych w danych stylach. Przez ostatnie lata popularnością cieszy się szczególnie styl rustykalny, który osiągnąć można względnie łatwo. W jaki sposób przenieść go do swojego domu? 

Pogoń za urokiem wsi

Styl rustykalny kojarzy się przede wszystkim z nowoczesnym wyrazem wsi. Dominuje tu drewno i odnowione meble, które niegdyś uzupełniały pomieszczenia dziadków. We wnętrzach urządzonych w tym stylu znaleźć można lampy z abażurem, obrusy w kratę, suche kwiaty w wazonach, czy oryginalne, drewniane meble. Szczególnie te ostatnie wymagają dużej staranności w czasie wyboru, ponieważ w pomieszczeniach urządzonych w stylu rustykalnym grają główną rolę. Wiele osób wykorzystuje w tym celu renowację mebli swoich dziadków. Mowa o pięknych komodach, stołach, czy toaletkach.

Niewymagający perfekcjonizm

Wydawać by się mogło, że osiągnięcie efektu pomieszczenia niemal żywcem wyjętego z polskiej wsi nie wymaga dużego wysiłku. Tymczasem diabeł tkwi w szczegółach i to właśnie one determinują ogólny wydźwięk stylu rustykalnego. Ważne jest, by w czasie urządzania zwrócić uwagę na każdy element dekoracyjny. Zaczynając od dywanu, a kończąc na serwetkach.