Niezależnie od wielkości mieszkania w przypadku posiadania dzieci nieuniknione staje się wygospodarowanie pomieszczenia na ich potrzeby. Te potrafią być naprawdę duże, ponieważ dziecko już od najmłodszych lat wymaga miejsc do zabawy, nauki, czy odpoczynku. Istniejący na rynku producenci mebli wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców, tworząc funkcjonalne rozwiązania, łączące w sobie wszystkie potrzeby dzieci w jednym elemencie wyposażenia- łóżku z antresolą. Czy jest to rozwiązanie dla wszystkich?

Idealne do małych pomieszczeń

Główną zaletą łóżka z antresolą jest jego kompaktowość. Wybranie odpowiednego do swojego mieszkania rozmiaru łóżka sprawia, że wykorzystuje ono pionową przestrzeń, umożliwiając zagospodarowanie podłogi w inny sposób. Specjalnie opracowane modele nadają się do ustawienia nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Są one dostosowane do wieku dziecka, a w przypadku umiejscowienia łóżka w górnej strefie posiadają solidne zabezpieczenia, chroniące pociechę przed ewentualnością upadku w czasie snu.

Wygodne strefy dla dziecka

Już w tracie wstępnego projektowania pomieszczenia dla dziecka warto wziąć pod uwagę kilka ważnych stref. Chodzi o miejsce do zabawy, nauki oraz odpoczynku, co dzięki łóżku z antresolą wydaje się bardzo proste. W zależności od wybranego modelu pod położonym na piętrze łóżkiem może znajdować się biurko do odrabiania lekcji, bądź otwarta przestrzeń do zabawy. To także od producenta zależy, czy mebel wykonany zostanie z metalu, a może z barwionego drewna.